Fotograf Ślubny Głogów

Fotografia Ślubny Daniel Kurek - z mojej perspektywy

Planujecie swój wyjątkowy dzień, ustalacie po kolei każdy szczegół i stoicie jeszcze przed wyborem fotografa ?

zdjęcia głogów plener ślub fotograf ślubny

 Fotograf Ślubny Głogów – Wrocław

Jako osoba robiąca zdjęcia wiem jak ważne są zdjęcia, jak dużo potrafią wydobyć emocji nawet z najtwardszych osób.

Czasami wstydzimy się cieszyć, wzruszać a co dopiero płakać. Nie chcemy by ktoś nas wtedy widział, a co gorsze fotografował. Ale uwierzcie mi, nie ma się czego wstydzić, to naturalne odruchy, są to emocje których nie można się wstydzić.

Wiadomo, wszystko w granicy zdrowego rozsądku, fotografie niefortunne, takie, które mogłyby kogoś urazić w pierwszej kolejności uciekają w nicość.


Zdjęcia mają wywoływać pozytywne emocje, a nie sprawiać przykrość!

W pracy fotografa ślubnego trzeba być wszędzie, widzieć wszystko, a co najważniejsze: być przy tym niewidocznym, żeby złapać jak najwięcej momentów, kiedy w oku kręci się łza, kiedy krzesła latają podczas zabawy.
Bardzo często gdy oddaję zdjęcia słyszę słowa ,,przecież Cię tam nie było ! Jakim cudem! „. I w gruncie rzeczy zazwyczaj są to zdjęcia, które pamięta się bardzo długo…

Ponieważ fotografia ślubna to nie tylko zdjęcia, ale też emocje które za nimi się kryją i towarzyszą Wam przez resztę Waszego życia.

Czyż nie lubimy spoglądać na fotografie zawieszone na ścianie nad kominkiem? Czyż podczas rodzinnego zjazdu nie lubimy wspólnie przeglądać zdjęć zrobionych kilka lat wstecz, na których każdy może się odnaleźć? Oczywiście, że lubimy! Można nawet rzec… Kochamy!

Gdyby te zdjęcia nagle zniknęły, okazało by się, że czegoś brakuje i to nie tylko rzeczy materialnej, ale cząstki nas samych. Dlatego też podejmując decyzję o wyborze fotografa ślubnego trzeba kierować się kilkoma wytycznymi.

  • Obsługa klienta
  • Jakość fotografii
  • Komunikatywność
  • Oferta
  • Sprzęt jakim dysponuje fotograf ślubny
  • Wiarygodność
  • kreatywność
  • Fotograf ślubny Głogów – doświadczenie
fotograf glogow slub fotografia

Obsługa klienta

fotograf glogow slub fotografia
Co mam na myśli pisząc obsługa klienta? A no taką podstawową sprawę jak szybkie odpisywanie na wiadomości, punktualność na spotkaniach i pilnowanie terminów. Wiem jak dużo biegania i załatwiania jest w związku ze ślubem i wszystkim dookoła, dlatego szanuję czas moich klientów i staram się działać jak najszybciej.

Jakość fotografii

Podstawą jest wyraźne, ostre, odpowiednio zaopatrzone w kolory zdjęcie. O tym wie każdy, bo finalnie to właśnie widzimy na zdjęciach. Jednak nie wszyscy wiedzą, że praca fotografa nie kończy się na tym.

Chyba każdy z nas miał słabszy dzień, wory pod oczami, wypryski na twarzy albo inne mankamenty. To normalne i ludzkie, ale nikt nie chce siebie oglądać w takim stanie. Dlatego właśnie fotograf ukrywa pewne miejsca, maskuje niedoskonałości.

Tylko z wyczuciem! Żeby przypadkiem fotografowana osoba nie wyglądała jak porcelanowa lalka. Bardzo ważne jest też usuwanie niefortunnych, krzywdzących zdjęć, ale to oczywiste.

W pewnych sytuacjach fotograf może trochę zaszaleć i puścić wodzę fantazji. Nie zapominajmy, że wybierając fotografa na ślub, chcemy takich zdjęć jakie przedstawia on w swoim portfolio. Oczywiście wszystko jest do dogadania, fotograf też człowiek. Na uwagę zasługuje też finalna rozdzielczość zdjęć jakie fotograf oddaje klientom, ale to już kwestia indywidualna.

Osobiście trzymam się formatu 3000 px na dłuższy bok, a wszystkie zdjęcia udostępniam przez internet bez zmiany jakości czy rozmiaru plików.

fotograf glogow slub fotografia

Komunikatywność

fotograf glogow slub fotografia

Ponieważ praca fotografa ślubnego polega na uwiecznianiu tych najpiękniejszych, najszczerszych momentów, bardzo ważne jest by fotograf był osobą, która potrafi wtopić się w rodzinę!

 

tak tak… Fotograf na Waszym ślubie musi stać się niczym członek rodziny. Ma być wszędzie i nikt nie może się przy nim krępować. Kto by chciał okazywać emocje przy osobie, której ledwo patrzy w oczy ze strachu, że ją połknie w całości. Dlatego też komunikatywność i miłe usposobienie to bardzo ważna sprawa, a poznać to możecie już po pierwszym spotkaniu z fotografem.

Oferta

Fotograf ślubny i oferta ślubna – jako fotograf z dość sporym stażem śmiało mogę napisać, że jestem w stanie spełnić oczekiwania klienta.

Jestem również gotowy na negocjowanie ceny i zmiany w ofercie. Myślę, że inni fotografowie też są otwarci na rozmowę. Dlatego też, jeżeli trafiliście na tego jedynego, wyjątkowego fotografa, który przypadł Wam do gustu, najnormalniej w świecie napiszcie do niego i przedstawcie sytuacje.

Przecież to nic nie kosztuje, a ponieważ też jesteśmy ludźmi zawsze można się jakoś dogadać.

LINK DO OFERTY 

Sprzęt Fotograficzny

Dlaczego akurat poruszyłem ten temat ? Ponieważ klient powinien wiedzieć czy fotograf ślubny jest w stanie optymalnie zrealizować zlecenie - co przez to rozumiem.

fotograf glogow slub fotografia

Po pierwsze w celu zapewnienia klientów, że nic nie stanie na przeszkodzie by dotrzeć i wykonać zlecenie, fotograf powinien posiadać własny środek transportu, nawet i dwa.

Po drugie powinien posiadać 2 zestawy fotograficzne (2 body) i co najmniej 2 obiektywy. Część z Was zapyta… ,,Po co mi to „? Już wyjaśniam, nie zdarzyło mi się jeszcze nigdy uszkodzić w trakcie wesela aparatu, jednakże posiadam zawsze zapasowy sprzęt, by w razie awarii nie zostawić klienta bez zdjęć. A dlaczego 2 obiektywy ? Ponieważ najnormalniej w świecie też mogą się popsuć, tutaj jednak dochodzi też druga kwestia jaką jest różnorodność zdjęć, ale chyba każdy wie, że aby zdjęcia nie były nudne fotograf ślubny powinien (nie musi posiadając zoom) posiadać co najmniej 2 obiektywy o innej ogniskowej.

Dlatego podczas spotkania z fotografem ślubnym warto zapytać czym fotografuje. Uwierzcie mi, fotograf dostając takie pytania na pewno w głębi duszy się ucieszy, ponieważ nasz sprzęt traktujemy jak dzieci, a kto nie lubi chwalić się swoimi dziećmi!

Wiarygodność

Ufać czy nie ufać? Prawdę mówiąc często spotyka się pary na forach, które żalą się, że coś poszło nie tak, że fotograf ślubny sprawił im przykrość lub jeszcze gorzej wystawił ich do wiatru. Musisz zwrócić na to uwagę!

Jak się przed tym ustrzec? Przeanalizujcie. Zaufam komuś kto posiada firmę i umowę, czy komuś kto pracuje bez umowy i posiada kilka zdjęć? No nie oszukujmy się, wiarygodność to podstawa, więc polecam sprawdzić komentarze, ile czasu dany fotograf ślubny jest na rynku, umowę i najważniejsze, czy nie ma złych opinii.

Możecie również skontaktować się z poprzednimi klientami w celu rozeznania terenu.

fotograf polkowice wroclaw kurek daniel zdjecia slubne glogow slub fotografia

Kreatywność

fotograf glogow slub daniel kurek m-royal mroyal fotografia

Wiadomo temat nie podlega dyskusji. 🙂 Po prostu przypominam, że Fotograf Ślubny to wirtuoz a nie słup. Kreatywność polega na dostrzeganiu tego czego inni nie widzą i przelewaniu tego na zdjęcia, aby z czasem i inni mogli zobaczyć ten ułamek sekundy. Podczas kreatywnych zdjęć można łamać pewne techniczne zasady fotografowania. Oczywistą oczywistością jest, że trzeba przy tym zachować etykę zdjęć i nie przesadzić. Kreatywny Fotograf to podstawa unikalnych ujęć.

Doświadczenie

Stanowczo tak dla doświadczenia fotograficznego! Jeżeli nie chcesz żadnej wtopy, zaufaj komuś kto przepracował wiele lat w tej branży. Taka osoba wie gdzie powinna stanąć, wie jak działać, wie jak się zachować żeby stworzyć dla Was piękne fotografie. Do tego taką osobę można też spytać o rady, czy to z doborem sali weselnej, kościoła, czy zabaw weselnych, które najbardziej sprawdzają się na weselach.

Bardzo dziękuję, że dotrwaliście do końca tego artykułu. Chciałbym jeszcze tylko dodać jak można usprawnić pracę fotografowi weselnemu. Panna Młoda w dniu ślubu zazwyczaj ma rozpiskę co, gdzie, kiedy się będzie działo. Proszę, jeżeli zależy Wam na kluczowych elementach dajcie swojemu fotografowi rozpiskę tego dnia, aby mógł przewidzieć co może nastąpić w danym momencie. Wtedy nie przegapi żadnego ważnego dla Was momentu. Zdecydowanie mogę przyznać, że ci którzy siedzą przy stolikach czekając, aż coś się wydarzy, rzadko trafiają zdjęcia życia.

Fotograf Ślubny Głogów – Wrocław Daniel Kurek.